„Wody szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew”- tak, parafrazując nieco słowa piosenki „Czerwonych Gitar”, najkrócej można opisać Ośrodek Wypoczynkowy „Nad Zatoką” należący do rodziny Sikorów i przez nich prowadzony. „Nad Zatoką” funkcjonuje od maja 2016 roku. Ośrodek jest malowniczo położony , jak sama nazwa wskazuje, nad zatoczką Zalewu Koronowskiego wśród sosnowego lasu w miejscowości Romanowo koło Koronowa. Zajmuje około pół hektara ogrodzonego terenu, na którym Goście maja zapewnione bezpieczeństwo i prywatność. Miejsce usytuowane z dala od ulicznego ruchu, miejskiego gwaru sprzyja wypoczynkowi i odprężeniu po trudach pracy czy codzienności. Przebywając tam, można usłyszeć i zobaczyć zwierzęta naszych lasów, np. dzięcioły, sarny, zające , lisy. Miejsce jest tak spokojne i zaciszne , ze założyła tam swoje gniazdo rodzina łabędzi, które właśnie wychowują młode. Zatoka jest też rajem dla wędkarzy– pływa tu przynajmniej pięć gatunków ryb: karp, okoń , lin, leszcz, szczupak. Do Ośrodka dotrzeć można samochodem, ale również dopłynąć jachtem – przy piaszczystej plaży znajduje się pomost, przy którym istnieje możliwość zacumowania łodzi.

  • Domki, które posiadamy są bardzo bogato wyposażone. W każdym domu znajdują się dwa pojedyncze łóżka, kanapa dwuosobowa z funkcją spania, telewizor, czajnik bezprzewodowy. Domki dostępne są przez cały rok. Dużym atutem tych domków jest to, że posiadają własne toalety z prysznicem. Każdy gość ma również do dyspozycji szafę gdzie może przechować swoje rzeczy.
  • Nasza restauracja czynna jest od 12:00 do 20:00. Zapraszamy wszystkich na wyśmienity obiad, a po nim na przepyszny deser. Menu zawiera potrawy które co tydzień są zmieniane. Potrawy przygotowywane są z naturalnych produktów. Bar znajdujący się w restauracji oferuje również bogaty wybór alkoholi. Restauracja organizuje również wesela, przyjęcia komunijne, urodziny oraz inne imprezy okolicznościowe.
  • Ośrodek dysponuje sprzętem wodnym. Posiadamy m.in. kajaki, rowery wodne i łodzie. Kajaki dostępne są dla gości bezpłatnie.